By Ruud Kempers, The Production Department
Alles onder controle
01 juni 2008Als partner van een communicatiebureau ben ik altijd op zoek naar de mogelijkheden om op de juiste manier, met het juiste medium het belang van een bedrijf of instelling zo duidelijk mogelijk over het voetlicht te krijgen. Dat is makkelijker voor een opdrachtgever dan voor je eigen bedrijf.
Zo schreef ik de laatste tijd veel teksten voor onze website. Tientallen teksten en vijf weken verder en nog steeds alleen prullenbakkwaliteit. Maar wie kan dat beter dan ik zelf ? Bij onze opdrachtgevers ben ik de eerste om te zeggen dat u dat niet zelf moet willen schrijven, maar juist professionals moet inschakelen voor alle dingen die niet met uw core business te maken hebben. Maar zelf ben ik nogal hardleers. Grote kans dat ik zelf de telefoontjes aanneem (goed voor het relatiemanagement), de koffie rondbreng (ik zet de beste), de deur open als er klanten komen (er gaat niets boven een persoonlijke ontvangst), nog even regel dat die advertentie op tijd de deur uitgaat (efficiency is my middle name) én nog even de website van mijn buurman programmeer (aardige vent). Daarnaast regel ik zelf de afspraken voor mijn accountmanager (dankzij mijn geweldige binnenkomers) en boek een ticket naar London (website met de laagste prijzen ontdekt). Thuis heb ik nog beloofd om onze zoon van de voetbal op te halen (is maar een half uurtje om) en op de terugweg bij de snackbar het avondeten mee te nemen (goed voor het papa-imago). ‘s Avonds typ ik de notulen van alle vergaderingen nog even uit, want ik weet immers zelf het beste wat er is afgesproken. Kortom, een drukke dag, maar met een knap staaltje timemanagement prima onder controle.
De volgende dag ben ik onderweg naar Schiphol. Telefoon! Waar ik blijf ? We hadden immers een afspraak ! @#U*&^%$#@. Vervolgens blijkt mijn koffer op het voetbalveld te staan, zijn de vermeende reisdocumenten in mijn binnenzak de notulen en vormt de sporttas van mijn zoon mijn enige bagage. De buurman belt. Ontslagen. Hoezo ? Wat bedoel je met ‘omdat je website al online stond ?’ Nog een telefoontje ! @#$%^&*. De notulen die bij de opdrachtgever op tijd zijn aangekomen, blijken mijn zelfgeschreven webteksten te zijn. De advertentie is afgekeurd omdat de foto was bedoeld voor een campagne van een relatie.
Hoeveel tijd bespaart het u niet als u zich niet overal mee bemoeit ? Pas dan werkt u echt efficiënt en is er ruimte voor ontwikkeling en voor goede ideeën. Dus als u een communicatieve duizendpoot nodig hebt, dan belt u mij. En ik ben hard toe aan een goede personal assistent. Pas dan ben ik echt ‘in control’ !